Ylimmän johdon valinta on liiketoiminnalle kriittinen tilanne, jonka onnistuminen parhaalla mahdollisella tavalla on tulevan menestyksen kannalta ensiarvoisen tärkeää. Siksi valinta kannattaa toteuttaa suorahakuna. Suorahaun menestyksellinen läpivienti edellyttää sekä sisältöosaamista – toimialan ja tehtävän sekä työelämän ja johtamisen ymmärrystä – että rekrytointiprosessin hallintaa.

Momentouksen suorahakuprosessissa painottuvat huolellinen profilointi, organisaatiokulttuurin merkitys ja ratkaisukeskeinen raportointi. Momentouksen projekti pysyy aikataulussa, viestii aktiivisesti ja on jämpti. Ylivertainen asiakaskokemus yllättää myönteisesti asiakkaan ja parantaa ehdokkaan ymmärrystä asiakasyrityksestä.

Suorahaun kesto on aloituksesta ykkösehdokkaan valintaan kuudesta kahdeksaan viikkoa.

Toimivan johdon suorahaun asiantuntijamme

Mia Aspegrén

Senior Partner

+358 40 531 2684 mia.aspegren@momentous.fi

Tuija Autio

Senior Consultant

+358 40 569 0009 tuija.autio@momentous.fi

Timo Haavisto

Senior Consultant

+358 40 821 2070 timo.haavisto@momentous.fi

Markko Ihamuotila

Senior Consultant

+358 50 598 7014 markko.ihamuotila@momentous.fi

Pasi Natri

Managing Partner

+358 40 511 7796 pasi.natri@momentous.fi

Soili Nepponen

Senior Consultant

+358 45 625 9655 soili.nepponen@momentous.fi

Jouni Ojaniemi

Senior Consultant

+358 40 520 0484 jouni.ojaniemi@momentous.fi