Löydät meidät helposti

Löydät meidät Postitalosta, aivan Helsingin ydinkeskustasta.

Mannerheiminaukio 1 A (3. kerros)
00100 Helsinki

Puhelin +358 10 850 6900

Mia Aspegrén

Managing Partner

Mia Aspegrénilla on vankka johdon kehittämisen tausta. Hän on toiminut aiemmin henkilöstön kehittämisjohtajana ja johdon kehittäjänä isoissa kansainvälisissä organisaatioissa sekä johdon ja esimiestyön valmentajana ja rekrytointikonsulttina. Osaamistaan ja kokemustaan hän jakaa paitsi johdon suorahauissa ja johtamisen arvioinnissa ja kehittämisessä myös Johtamispsykologi-blogissaan.

mia.aspegren@momentous.fi +358 40 531 2684 Linkedin

Pasi Natri

Senior Partner

Pasi Natri on työskennellyt muun muassa suorahakuyrityksen liiketoimintajohtajana, teollisuuden yhteiskuntavaikuttamisen ja viestinnän tehtävissä, suomalaisyritysten kansainvälistäjänä sekä valtioneuvoston kansliassa ja ulkoasiainministeriössä. Sittemmin hän on keskittynyt ylimmän johdon suorahakuihin sekä johtamisen arviointiin ja kehittämiseen Momentouksessa.

pasi.natri@momentous.fi +358 40 511 7796 Linkedin

Sari Fairchild

Senior Consultant

Sari Fairchildin tausta on vahvasti kansainvälisen liiketoiminnan johtamisen parista. Hän on työskennellyt myynnin ja asiakkuuksien johtamisen sekä palvelukonseptien kehittämisen johtotehtävissä eri kokoisissa yrityksissä. Sarilla on mittava kokemus vaativien johdon suorahakujen toteuttamisesta eri toimialoille.  Momentouksessa hän keskittyy ylimmän johdon suorahakuihin, johtamisen arviointiin ja kehittämiseen.

sari.fairchild@momentous.fi +358 40 531 2284 Linkedin

Timo Haavisto

Senior Consultant

Timo Haavistolla on 10 vuoden kokemus suorahakuliiketoiminnasta ja toimeksiannoista eri toimialoilta. Hän on työskennellyt sekä kansainvälisessä suorahakutoimistossa että vastannut suorahakuliiketoiminnasta kotimaisessa palveluyrityksessä. Aiemmin Timo on toiminut myynnin, markkinoinnin ja yritysjohdon tehtävissä. Momentouksessa hän keskittyy johdon suorahakuihin – myös kansainvälisesti ja pääkaupunkiseudun ulkopuolella.

timo.haavisto@momentous.fi +358 40 821 2070 Linkedin

Markko Ihamuotila

Senior Consultant

Markko Ihamuotilan tausta on vahvasti metsäteollisuudessa, jossa hän on toiminut muun muassa liiketoiminnan kehitysjohtajana, liiketoimintajohtajana ja markkinointi- ja viestintäjohtajana.  Ennen siirtymistään Momentoukselle hän työskenteli viestintätoimistossa liikkeenjohdon konsulttina. Momentouksessa hän on keskittynyt johdon suorahakuihin sekä johtamisen arviointiin ja kehittämiseen organisaatioiden eri toiminnoissa.

markko.ihamuotila@momentous.fi +358 50 598 7014 Linkedin

Paula Saloranta

Senior Consultant

Paula Salorannalla on yli 20 vuoden kokemus johtamisen ja kulttuurin kehittämisestä ja arvioinnista suomalaissa ja globaaleissa organisaatioissa. Hän on toiminut aiemmin johtamisen kehittäjänä ja konsulttina Talent Vectiassa ja Talent Partnersilla sekä myyntijohtajana ja pankinjohtajana finanssialalla. Momentouksessa hän keskittyy johtamisen arviointeihin ja kehittämiseen sekä johdon suorahakuun.

paula.saloranta@momentous.fi +358 40 766 9122 Linkedin

Sirpa Humppi

Senior Consultant

Viisi tutkintoa ahkeroineella Sirpalla on pitkä ja monipuolinen työura niin asiantuntija- kuin johtotehtävissäkin monelta toimialalta.  Hänelle elämä on jatkuvaa oppimista sekä työssä että sen ulkopuolella. Virtaa Sirpa saa auttaessaan asiakkaitaan – yrityksiä ja työnhakijoita – löytämään toisensa. Oman mausteensa työhön tuovat loistavat kollegat. Hän odottaa yhteydenottoasi voidakseen auttaa rekrytoinneissa juuri sinua ja organisaatiotasi.

sirpa.humppi@momentous.fi +358 50 565 8855 Linkedin

Soili Nepponen

Senior Consultant

Soililla on pitkä työkokemus ICT- ja rekrytointialoilta erilaisista myynnin ja rekrytoinnin tehtävistä sekä esimiestehtävistä.  Hän on toteuttanut lukuisia onnistuneita rekrytointeja vaativiin päällikkö- ja asiantuntijatehtäviin eri toimialoille suomalaisten ja kansainvälisten yritysten tarpeisiin. Kaksi kertaa maailman ympäri matkustanut Soili inspiroituu auttaessaan organisaatioita ja ihmisiä löytämään toisensa. Hän on innostunut myös johtamiseen ja osaamisen kehittämiseen liittyvistä aiheista.

soili.nepponen@momentous.fi +358 45 625 9655 Linkedin

Lotta Moring

Research Manager

lotta.moring@momentous.fi +358 40 526 7569 Linkedin

Arttu Rajamäki

Research Consultant

arttu.rajamaki@momentous.fi +358 40 136 9600 Linkedin

Stanislav Shahnovskij

Research Consultant

stanislav.shahnovskij@momentous.fi +358 40 411 1347 Linkedin

Anu Suomäki

Research Consultant

anu.suomaki@momentous.fi +358 40 759 9984 Linkedin

Annika Turunen

Research Consultant

annika.turunen@momentous.fi +358 40 586 4214 Linkedin

Rosa Natri

Junior Researcher

rosa.natri@momentous.fi +358 50 437 0918 Linkedin

Tiffany Deyries

Assistant

tiffany.deyries@momentous.fi +358 50 5903598 Linkedin

Satu Kivistö

Customer Experience Manager

satu.kivisto@momentous.fi +358 400 172 200 Linkedin

Kaisa Pitkälä

CRM Coordinator (vanhempainvapaalla)

kaisa.pitkala@momentous.fi +358 44 201 1287 Linkedin

Mari Pollari

CRM Coordinator

mari.pollari@momentous.fi +358 40 563 2311 Linkedin