Löydät meidät helposti

Löydät meidät Postitalosta, aivan Helsingin ydinkeskustasta.

Mannerheiminaukio 1 A (3. kerros)
00100 Helsinki

Pasi Natri

Managing Partner

Pasi Natri on työskennellyt muun muassa suorahakuyrityksen liiketoimintajohtajana, teollisuuden yhteiskuntavaikuttamisen ja viestinnän tehtävissä, suomalaisyritysten kansainvälistäjänä sekä valtioneuvoston kansliassa ja ulkoasiainministeriössä. Sittemmin hän on keskittynyt ylimmän johdon suorahakuihin sekä johtamisen arviointiin ja kehittämiseen Momentouksessa.

pasi.natri@momentous.fi +358 40 511 7796 Linkedin

Mia Aspegrén

Senior Partner   (työvapaalla 1.10.2018 asti)

Mia Aspegrénilla on vankka johdon kehittämisen tausta. Hän on toiminut aiemmin henkilöstön kehittämisjohtajana ja johdon kehittäjänä isoissa kansainvälisissä organisaatioissa sekä johdon ja esimiestyön valmentajana ja rekrytointikonsulttina. Osaamistaan ja kokemustaan hän jakaa paitsi johdon suorahauissa ja johtamisen arvioinnissa ja kehittämisessä myös Johtamispsykologi-blogissaan.

mia.aspegren@momentous.fi +358 40 531 2684 Linkedin

Tuija Autio

Senior Consultant

Tuija Aution tausta on vahvasti liikkeenjohdon kehittämisen ja rekrytoinnin parissa. Hän on työskennellyt rekrytointi- ja suorahakutoimistoissa ja vastannut niin kehittämisestä, myynnistä ja ehdokastyöskentelystäkin. Momentouksessa hän keskittyy avainhenkilöiden suorahakuihin. Hän on innostunut myös johtamisen ja osaamisen kehittämiseen liittyvistä aiheista coaching-näkökulmasta.

tuija.autio@momentous.fi +358 40 569 0009 Linkedin

Timo Haavisto

Senior Consultant

Timo Haavistolla on 10 vuoden kokemus suorahakuliiketoiminnasta ja toimeksiannoista eri toimialoilta. Hän on työskennellyt sekä kansainvälisessä suorahakutoimistossa että vastannut suorahakuliiketoiminnasta kotimaisessa palveluyrityksessä. Aiemmin Timo on toiminut myynnin, markkinoinnin ja yritysjohdon tehtävissä. Momentouksessa hän keskittyy johdon suorahakuihin – myös kansainvälisesti ja pääkaupunkiseudun ulkopuolella.

timo.haavisto@momentous.fi +358 40 821 2070 Linkedin

Markko Ihamuotila

Senior Consultant

Markko Ihamuotilan tausta on vahvasti metsäteollisuudessa, jossa hän on toiminut muun muassa liiketoiminnan kehitysjohtajana, liiketoimintajohtajana ja markkinointi- ja viestintäjohtajana.  Ennen siirtymistään Momentoukselle hän työskenteli viestintätoimistossa liikkeenjohdon konsulttina. Momentouksessa hän on keskittynyt johdon suorahakuihin sekä johtamisen arviointiin ja kehittämiseen organisaatioiden eri toiminnoissa.

markko.ihamuotila@momentous.fi +358 50 598 7014 Linkedin

Soili Nepponen

Senior Consultant

Soililla on pitkä työkokemus ICT- ja rekrytointialoilta erilaisista myynnin ja rekrytoinnin tehtävistä sekä esimiestehtävistä.  Hän on toteuttanut lukuisia onnistuneita rekrytointeja vaativiin päällikkö- ja asiantuntijatehtäviin eri toimialoille suomalaisten ja kansainvälisten yritysten tarpeisiin. Kaksi kertaa maailman ympäri matkustanut Soili inspiroituu auttaessaan organisaatioita ja ihmisiä löytämään toisensa. Hän on innostunut myös johtamiseen ja osaamisen kehittämiseen liittyvistä aiheista.

soili.nepponen@momentous.fi +358 45 625 9655 Linkedin

Lotta Moring

Research Manager

lotta.moring@momentous.fi +358 40 526 7569 Linkedin

Rosa Natri

Junior Researcher

rosa.natri@momentous.fi +358 50 437 0918 Linkedin

Mari Pollari

Research Consultant

mari.pollari@momentous.fi +358 40 563 2311 Linkedin

Arttu Rajamäki

Research Consultant

arttu.rajamaki@momentous.fi +358 40 136 9600 Linkedin

Lilli Tavaststjerna

Junior Researcher

lilli.tavaststjerna@momentous.fi +358 50 359 6722 Linkedin

Sari Tontti

Research Consultant

sari.tontti@momentous.fi +358 40 683 0707 Linkedin

Satu Kivistö

Customer Experience Manager

satu.kivisto@momentous.fi +358 400 172 200 Linkedin

Tiffany Deyries

Assistant

tiffany.deyries@momentous.fi +358 50 5903598 Linkedin

Kaisa Pitkälä

CRM Coordinator 

kaisa.pitkala@momentous.fi +358 44 201 1287 Linkedin